Izolācijas slāņa ieklāšanai piedāvājam divu veidu ģeomembrānas:

I Bieza necaurspīdīga polimēru plēve – HDPE ģeomembrāna, kuras loksnes savā starpā sametina.

HDPE plēvi pamatā izmanto rūpnieciskajai hidroizolācijai, kā arī no tās var izveidot jebkura izmēra dārza baseinus, tvertnes.

HDPE ģeomembrānas būtiskie raksturlielumi: plēves biezumi – 1,0; 1,5; 2,0; 2,5mm un pagarinājums pie sabrukšanas – » 700%.

Drošo un vienkāršo HDPE hidroizolāciju iesaka izmantot visos apkārtējai videi bīstamajos objektos kā pretfiltrācijas ekrānu vai aizsargoderi, piemēram:

  • Atkritumu izgāztuvēs, tajā skaitā bīstamo ķīmiskās rūpniecības atkritumu izgāztuvēs.
  • Gruntsūdeņu aizsardzībai zem ceļiem, dzelzceļiem, cauruļvadu estakādēm.
  • Rūpnieciskos baseinos dažādiem notekūdeņiem un ķimikālijām.
  • Zem naftas produktu glabātuvēm un degvielas uzpildes stacijām.
  • Dzeramā ūdens rezervuāru rekonstrukcijai, u.c.

II Bentonītmāla kompozītizstrādājums ģeosintētiskā māla odere (angliski izmanto saīsinājumu GCL)

Dabīgā bentonītmāla ģeomembrānu izmanto visur, kur ir aktuāla gruntsūdens, šķidrumu un piesārņojuma izolācija, piemēram, naftas pārstrādes rūpniecībā vai ķimikāliju glabātvās, atkritumu poligonos, kā arī pazemes un hidrobūvēs.

ViaCon Latvija piedāvātā bentonītmāla ģeomembrāna BENTOFIX ir kā “sviestmaize”, kas sastāv no divām tekstila kārtām un nātrija bentonītmāla slāņa, kas nodrošina viendabīgu māla aizsargslāni, un tas var tikt izmantots, gan kā pirmējā, gan kā sekundārā izolācija. BENTOFIX odere ir rūpnieciski cauršūts, tīrs nātrija bentonīts, kas analogs 90cm biezai blīva māla kārtai, nātrija bentonīts mitrumā 15 … 20 reizes uzbriestot veido drošu aizsargbarjeru pret ūdeni, sārmiem un naftas produktiem. Ja BENTOFIX tiek izmantots kā sekundārā izolācija uzglabāšanas tankos, tad tas veido inertu drošības barjeru pret pārplūdēm, avārijas noplūdēm, lai gruntsūdeņos un gruntī nenokļūtu attiecīgais piesārņojums.

Projektu vadītāji:

Rolands Rieksts

Mob.tālr. +371 26 197 149

E-pasts: rolands.rieksts@viacon.lv

Lidija Kasjanova

Mob.tālr. +371 26 407 909

E-pasts: lidija.kasjanova@viacon.lv