Ģeotekstils ir viens no visplašāk izmantotajiem ģeosintētiskajiem materiāliem. Ģeotekstila funkcijas gruntī ir:

NODALĪŠANA

FILTRĒŠANA 

 

 AIZSARGĀŠANA 

  

DRENĒŠANA

ARMĒŠANA

Šo funkciju veiktspēja ir atkarīga no katra ģeotekstila veida un markas fizikāli mehāniskajām īpašībām. Ģeotekstila veida un markas izvēle ir atkarīga no tā pielietojuma.

Ģeotekstila materiālus iedala sekojošās apakšgrupās:

  • Neustais ģeotekstils: velts un termiski saistīts ģeotekstils, velts viena vai divu slāņu ģeotekstils.
  • Austais ģeotekstils
  • Kompozīttipa jeb jaukta tipa ģeotekstils

ViaCon Latvija piedāvā visu tipu ģeokstilu ceļu un dzelzceļu būvniecībai, hidrobūvēm, labiekārtošanai u.t.t.

Veltais ģeotekstils ir perfekta izvēle ģeomembrānu nosegšanai atkritumu krātuvju un rezervuāru konstrukcijās, kā arī tas lieliski kalpos krastu aizsardzībai un drenāžai. Kā galvenie pamata tehniskie parametri šāda tipa ģeotekstila izvēlē ir vienības svars, stiprība, pagarinājums, poru izmērs un biezums. Šos ģeotekstilus tradicionāli izmanto erozijas kontroles, ģeomembrānas vai jumta membrānas aizsardzības vai kapilārās starpkārtas konstrukcijās. Veltais ģeotekstils ir piemērots risinājums arī cauruļvadu aizsardzībai.

Ģeosintētiku var efektīvi pielietot grunts ceļu un uz vājas grunts esošu darba platformu pastiprināšanai. Pareizi ieklāta, ģeosintētika var pildīt vienu vai vairākas no sekojošajām funkcijām: nodalīšana, armēšana un drenāža. Šo mērķu sasniegšanai visbiežāk lieto ģeotekstilus un ģeorežģus.

Neaustais, termiski saistītais ģeotekstils izstrādāts, lai uzlabotu veltā ģeotekstila ar nelielu svaru stiepes stiprību, tādējādi samazinot izmaksas. Šo ģeotekstilu visvairāk izmanto ceļu, laukumu un dzelzceļu būvniecībā, kā arī dažādu grunts slāņu nodalīšanai ainavu veidošanā. Neaustie, termiski saistītie ģeotekstilmateriāli ir izstrādāti, lai piedāvātu optimālu veiktspēju uz vienu ģeotekstila svara vienību. Termiski saistītā ģeotekstila markas dažādās grunts konstrukcijās projektē atkarībā no funkcijas, kuru tas veiks un atkarībā no grunts tipiem starp kuriem tas atradīsies.

Austais ģeotekstils ir ģeosintētiskais materiāls, kuru izgatavo sintētisko materiālu diegu vai lentu metus un audus saaužot vienā audumā. Parasti, austo ģeotekstilu izgatavo no polipropilēna, poliestera vai polietilēna. Austo ģeotekstilu izmanto tādās konstrukcijās, kā autoceļi, autostāvvietas, lidostu skrejceļi, zem grīdu šķembu uzbērumiem metāla vai koka karkasa ēkām un citās vietās.

Projektu vadītāji:

Elmārs Vaskis

Mob.tālr. +371 29 466 423

E-pasts: elmars.vaskis@viacon.lv

Lidija Kasjanova

Mob.tālr. +371 26 407 909

E-pasts: lidija.kasjanova@viacon.lv

Einārs Pundurs

Mob.tālr. +371 29 185 107

E-pasts: einars.pundurs@viacon.lv

Jānis Melnis

Mob.tālr. +371 20 247 209

E-pasts: janis.melnis@viacon.lv