HELCOR – spirāliski vītas gofrētas metāla caurules infrastruktūrai

HelCor cauruļu lietošanas galvenā priekšrocība ir ātra un parocīga montāža, kā arī ievērojama celtniecības izmaksu samazināšana un objekta realizācijas paātrināšana. Caurteku celtniecības laiks ir daudzkārt īsāks nekā būvējot no betona caurulēm, tas ļauj ērti veikt darbus, noslēdzot tikai vienu brauktuves pusi, kā arī darbus veikt ziemas apstākļos.

“HelCor” un “HelCor PA” cauruļu un veidgabalu ražošanā tiek izmantoti tērauda veidi, kas atbilst šādiem standartiem:

PN–EN 10327:2006 “Lentes un skārds no tērauda ar zemu oglekļa saturu, kas tiek termiski pārklāts nepārtrauktā procesā un paredzēts apstrādei ar plastmasu aukstā veidā – tehniskās piegādes noteikumi”;

PN–EN 10326:2006 “Lentes un skārds no konstrukciju tērauda, kas tiek termiski pārklāts nepārtrauktā procesā –tehniskās piegādes noteikumi”.

Skārds tiek piegādāts ruļļos, ko veido uztītas loksnes, kas rūpnieciski ir pārklātas ar pretkorozijas pārklājumu atbilstoši iepriekšminētajiem standartiem:

termiski pārklāts divpusējs cinka klājums ar masu 600 g/m2, kas atbilst 42 μm biezam pārklājumam no katras skārda puses;

termiski pārklāts divpusējs cinka klājums ar masu 1000 g/m2, kas atbilst 70 μm biezam pārklājumam no katras skārda puses;

termiski uzklāts divpusējs cinka klājums ar masu 600 g/m2, kas atbilst 42 μm biezam pārklājumam no katras skārda puses un papildu polimēra “Trenchcoat®” vai “W–Protect®” pārklājums 250 μm biezumā no vienas vai abām skārda pusēm.

Parastos apstākļos, neagresīvā ūdenī cinkotas skārda caurtekas ilgmūžība ir 20 – 30 gadi, ar TRENCHCOAT laminējumu 80 – 120 gadi. Agresīvās vidēs iesakām izmantot caurtekas, kas pārklātas ar TRENCHCOAT laminējumu.

HELCOR caurtekas ir elastīgas, un sadarbojoties ar grunti spēj izturēt ļoti lielas slodzes. Tas notiek pateicoties slodžu pārdalei, kas pamatojas uz caurteku aptverošas grunts iesaisti noturības izveidē, tā būtiski samazinot pašas caurtekas slogojumu (līdz 70 %). Grunts iesaiste rada kompleksu konstrukciju, kuras elementi ir aizbērums un caurteka. Atbilstoša aizbēruma izveide ir galvenais elements caurtekas nestspējas nodrošināšanā.
HELCOR caurules ražo standartizētos garumos 6 m, 7 m, un 8 m, bet iespējams izgatavot pat līdz 15 m garus posmus. Nepieciešamos garumus nosaka projektētāji. Visu veidu slīpinājumus, nošļaupumus nogāzēm, kā arī tādus papildus elementus kā līkumus, T gabalus, sazarojumus izgatavo ražotājs, tāpēc ir svarīgi pasūtot norādīt visus būtiskos caurteku ģeometriskos parametrus, uzbēruma lielumu, slodzes un nepieciešamo pretkorozijas aizsardzību.

“HelCor®” un “HelCor PA®” caurules tiek izgatavotas no 1,5−3,5 mm bieza skārda atkarībā no diametra divos rievošanas veidos:

 

 

 

 

Cauruļu HelCor PA un HelCor šķērsgriezumu un ūdens caurlaides kapacitātes salīdzinājums

Projektu vadītāji:

Elmārs Vaskis

Mob.tālr. +371 29 466 423

E-pasts: elmars.vaskis@viacon.lv

 

Jānis Melnis

Mob.tālr. +371 20 247 209

E-pasts: janis.melnis@viacon.lv