SuperCor

No saskrūvējamām viļņotā metāla konstrukcijām tiek būvēti:

• autoceļu tilti;
• dzelzceļa tilti;
• meža dzīvniekiem paredzētas pārejas;
• transporta tuneļi;
• pazemes noliktavu būves;
• ūdens tvertnes;
• pazemes tuneļi transportam, konveijeriem;
• patvertnes;
• munīcijas noliktavas.

Pateicoties profilējumam, kas efektīvi izmanto tērauda īpašības, kā arī sadarbībai ar apkārtējā aizbēruma materiālu, iebūvētām SuperCor konstrukcijām piemīt liela izturība un tās spēj izturēt milzīgas slodzes. Konstrukciju kalpošanas laiks ir vairāk nekā 100 gadi. SuperCor produkti ir viegli apstrādājami un transportējami. Konstrukcijām ir īss montāžas laiks un montāžai nepieciešamas vienkāršas pacelšanas iekārtas. Celtniecība nav atkarīga no laika apstākļiem. Konstrukcijās ir izmantoti satiksmei draudzīgi risinājumi, jo savienojums starp ceļu un tiltu nav pamanāms – nav nepieciešamas tiltu deformāciju šuves. Ceļa un tilta brauktuve ir vienota un bez deformācijas šuvēm. Tāpēc no SuperCor konstrukcijām veidots tilts ir labs risinājums gan satiksmes dalībniekiem, gan apkārtējiem iedzīvotājiem.

SuperCor profili labi iederas ainavā. Konstrukciju formas dabiski saplūst ar apkārtējo vidi. Pozitīvo iespaidu par konstrukciju vēl vairāk pastiprina tas, ja estētiski pievilcīgi izprojektēti un realizēti ir arī galu risinājumi. Konstrukcijai iespējams veidot visdažādākos gala portālus sākot no dabiska ar zāli, krūmiem vai citiem augiem apaudzēta galu risinājuma (piemēram, kā dekoratīvs mūsdienīgs vides akcents vai gandrīz nemanāms – meža dzīvniekiem draudzīgs) līdz masīvam granīta, laukakmeņu, sarkano ķieģeļu mūra portālam.

Konstrukciju apraksts.

SuperCor® konstrukcijas plākšņu izgatavošanas procesā gludas metāla plāksnes tiek mehāniski auksti salocītas un pēc tam tās tiek karsti cinkotas. Pretkorozijas aizsardzībai plāksnes papildus krāso ar epoksīdkrāsu. Montāžas stiprinājumus, apgaismojuma stiprinājumus, skrūvju caurumus u.c. papildelementus izcērt vai iestrādā rūpnīcā. SuperCor® konstrukciju izgatavošanā tiek izmantots tērauds, kurš atbilst standartam PN-EN 10149-2 „Karsti velmētie plakanie izstrādājumi no augstas stiprības tēraudiem aukstai presēšanai – 2.daļa: Piegādes nosacījumi termomehāniski velmētiem tēraudiem” vai standartam PN-EN 10025-2, „Karsti velmētie izstrādājumi no konstrukciju tēraudiem – 2.daļa: Tehniskie piegādes nosacījumi neleģētiem konstrukciju tēraudiem”, S315MC kategorijas tērauds. Garantētā tecēšanas robeža šim tēraudam ir 315MPa. SuperCor lokšņu konstrukcijām nepieciešams ievērojami mazāk bultskrūvju nekā parastajām (MP200) konstrukciju tērauda plātnēm; paneļus var montēt līdzās celtniecības laukumam, pēc tam tos pārvietojot uz uzstādīšanas vietu ar samērā vienkāršu mehānismu un palīgierīču palīdzību.

Projektu vadītāji:

Elmārs Vaskis

Mob.tālr. +371 29 466 423

E-pasts: elmars.vaskis@viacon.lv

Oskars Mednis

Mob.tālr. +371 22 043 990

E-pasts: oskars.mednis@viacon.lv

Jānis Melnis

Mob.tālr. +371 20 247 209

E-pasts: janis.melnis@viacon.lv