ZĀLIENŠŪNAS

Ar zālienšūnām atrisina situācijas, ja nepieciešams zaļš un  noturīgs pret izbraukāšanu piebraucamais ceļš vai laukums. Zālienšūnu plāksnes paaugstina nestspēju un pasargā no rišu veidošanās. Zālienšūnas var pildīt ar dekoratīviem oļiem vai šķembām. Tās ir «zaļā» alternatīva bruģim vai asfaltam.

Zāles šūnu armatūras pielietojuma iespējas:

 • Visu veidu apkalpojamie laukumi, kur nepieciešams liela nestspēja un, neskatoties uz to, nepieciešams laba izskata un drenēts zāliena segums.
 • Piebraucamie ceļi (ieskaitot ugunsdzēsēju piebraucamos ceļus saskaņā ar DIN14090/DIN1072, iebraukšanai garāžā)
 • Helikopteru nolaišanās laukumiem.
 • Nelielas satiksmes autoparkiem.
 • Zirgu izjāžu laukumiem.
 • Automašīnu, autofurgonu, laivu piekabju, mazo lidmašīnu u.c. laukumiem.
 • Kapsētās.
 • Ezeru un upju krastu piebrauktuvju nostiprināšanai un stabilizēšanai.

Ekoloģiskie faktori, kuri ietekmē šāda seguma izvēli:
– Klājumā 90% aizņem zāle.
– Nodrošina platībai labu filtrāciju un drenāžu.
– Aizsargā substrātu pret sablīvēšanos.
– Saderīgs ar apkārtējo vidi, izturīgs pret laika apstākļu svārstībām.
– Parasti neredzams pēc zāliena saaugšanas.
– Ražo no reciklēta, attīrīta polietilēna.
– Zālienšūnas var pārstrādāt atkārtoti.
– Atvērumi šūnu pamatnē starp atsevišķām šūnām vienlaicīgi nodrošina pa šiem caurumiem labu – barības vielu apmaiņu un virsmas drenāžu.

ĢEOTĪKLI

Ģeotīkli ir viendabīgas struktūras režģveida materiāli, izgatavoti no rupjām, ekstrūdēta polimēra dzīslām, kas krustojas noteiktā leņķī. Rezultātā tiek izveidots tīklojums ar augstu porainību, kas spēj novadīt salīdzinoši lielu šķidruma vai gāzes daudzumu.

Ģeotīklus zāliena pastiprināšanai TENAX TR un TENAX GP FLEX var ieklāt arī virs esoša zāliena.

Tie ir ļoti stipri tīkli, kuru izgatavo no augsta blīvuma polietilēna. Pēc ieklāšanas tīkls nodrošina ļoti stabilu virsmu, kura perfekti izmantojama stāvlaukumiem vieglajām automašīnām un automašīnām ar kopējo masu līdz 10 t. Ģeotīkls pasargā zālienu no risēm, kuras rodas automašīnu kustības laikā un nodrošina zāles saknēm labu saķeri. Tīkla segums ir ideāls risinājums tādām autostāvvietām, kuras izmanto dažādu pasākumu laikā. Ar tīklu nostiprina pārvietojamo vagoniņu, konteineru un ceļojuma treileru stāvvietas. Šādi nostiprinātus zāles laukumus var izmantot dažādām brīvdabas aktivitātēm, spēlēm. Laukums, kurš pārklāts ar ģeotīklu izskatās dabīgi zaļš, bet viņa efektivitāte ir stabilizētajā, stingajā virsmā. Tīklu pie grunts stiprina ar metāla enkuriem.

PRIEKŠROCĪBAS:

 • Kad zāle ir apaugusi ap tīklu, tas kļūst neredzams.
 • Viegli ierīkot.
 • Var ieklāt uz esoša zāliena.

TENAX CE
TENAX CE ģeotīkliem ir ribota rombveida struktūra, kas veidota no divos virzienos krustotiem polietilēna diegiem. Krusteniskā tīkla struktūra veido plašus atvērumus caur kuriem var notikt brīva caurplūde. Šos ģeotīklus izmanto atkritumu krātuvju būvniecībā, inženierbūvēs un citās konstrukcijās, kur nepieciešams materiāls ar augstiem hidrauliskajiem rādītājiem. TENAX CE ģeotīklus izgatavo no augsta blīvuma polietilēna (HDPE). Tie ir melnā krāsā, inerti pret ķīmiskajiem un bioloģiskajiem procesiem gruntī (augsnē). Vēl vairāk – materiāls ir īpaši stabilizēts, lai tas būtu izturīgs pret UV starojumu. Ražo vairāku veidu TENAX CE ģeotīklus, tātad iespējams piemeklēt visatbilstošāko konkrētajai konstrukcijai.

TENAX GNT
Telpisks tīkls lielu plūsmu novadīšanai ar palielinātu kapacitāti. Tā konstrukcija sastāv no telpiska ribojuma ar stingrām vertikālām ribām. TENAX GNT ir drenāžas tīkli ar unikālu 3-D struktūru. Galvenās plūsmas kanāli no GNT ir aizsargāti ar augšējo un apakšējo konstruktīvo ribu, kas līdz minimumam samazina iejaukšanos no augšējā un apakšējā slāņa uz plūsmas kanālu.Tīkla unikālā uzbūve:
1. ievērojami palielina ģeotīkla stiepes izturību un spiedes pretestību.
2. vienmērīgais ribojums plaknē un augstumā nodrošina vienmērīgu šķidruma vai gāzu plūdumu.
3. struktūra nodrošina augstu plūsmas ātrumu visā struktūras kalpošanas laikā, ne tikai uz dažām stundām.

TENAX GNT telpiskos ģeotīklus izmanto projektējot ilgtermiņa drenāžu atkritumu krātuvēs, kur drenāžas konstrukcija saglabātu ilgstoši augstu plūsmu plaknē, spētu izturēt ilgtermiņa spiedes slodzi, nodrošinātu atbilstošu bīdes stabilitāti.

Ģeotīklu izmantošana.
Slodžu pārdalīšanai, laukuma izlīdzināšanai un mehāniskai ģeomembrānas aizsardzībai, drenāžai zem un virs ģeomembrānas, šķidrumu un gāzu drenāžai atkritumu krātuvju nosegkonstrukcijās virs vai zem ģeomembrānas. Parasti šie tīkli kalpo kā ģeokompozīta kodols, kuru no vienas vai abām pusēm sedz neaustais ģeotekstils.

Projektu vadītāji:

Lidija Kasjanova

Mob.tālr. +371 26 407 909

E-pasts: lidija.kasjanova@viacon.lv

Rolands Rieksts

Mob.tālr. +371 26 197 149

E-pasts: rolands.rieksts@viacon.lv

Einārs Pundurs

Mob.tālr. +371 29 185 107

E-pasts: einars.pundurs@viacon.lv

Jānis Melnis

Mob.tālr. +371 20 247 209

E-pasts: janis.melnis@viacon.lv